Zakład bukmacherski jest to inaczej mówiąc przeprowadzenie transakcji pomiędzy użytkownikiem a bookmakerem, w której gracz typuje dane spotkanie i przewiduje jego wynik. Marka bukmacherska przyjmuje taki kupon a po zamknięciu meczu rozlicza go jako zwycięski, przegrany, lub w określonych przypadkach zwraca postawioną stawkę.

Od czego zależy wysokość zwycięstwa?

Wysokość realnej wygranej z konkretnego zakładu określona jest od dwóch czynników – wysokości kwoty, którą na konkretny zakład wyznacza typujący, a także wielkość kursu, jaki został określony na dane wydarzenie przez firmę bukmacherską. Stawkę zawsze wskazuje gracz a także to on rozstrzyga ile pieniędzy postawi na przekazany kupon. Kurs natomiast jest subiektywnie prezentowany przez daną markę bukmacherską i stanowi część jej oferty. Bukmacherzy wielokrotnie przedstawiają wyraźnie zbliżone kursy na te same wydarzenia, aczkolwiek różnice są zawsze, choćby niewielkie – co należy sprawdzać i wybierać takiego bookmakera, jaki przekazuje najwyższy kurs.

Graj w zakładach bukmacherskich Fortuna
Konto możesz założyć na eFortuna.pl

Zakład akumulacyjny

Jest to zakład w jakim użytkownik wybiera wiele spotkań równolegle a także żeby wygrać, wszystkie z nich muszą być trafione. Na takim kuponie kursy po jakich obstawia się poszczególne mecze mnoży się każde po kolei. Jest to daleko popularny typ wśród debiutujących użytkowników, jacy stawiają wyjątkowo niską stawkę typując dużo spotkań. Osiągalna wygrana jest wtedy niesłychanie wysoka, jednak prawdopodobieństwo zwycięstwa pomniejsza się z każdym dodatkowym typowanym spotkaniem. Grając w ów sposób warto zaznajomić się z ocenami innych graczy zaawansowanych, jacy oddają własne analizy a także przewidywania na forum bukmacherskie, dzięki czemu można dowiedzieć się niemało ciekawostek na temat danego meczu i nie grać w ciemno. Wówczas zawierając np. dwa dobre typy, warto grać zakład akumulacyjny, bowiem prawdopodobieństwo zyskania jest duże a i prawdopodobna wygrana może być niezmiernie interesująca.

Najpopularniejsze rodzaje zawierania typów

Na rynku bukmacherów online, najogromniejsze firmy wyprzedzają się w tym jak pełno posiadają wzorów i możliwości obstawiania typów. Występują jednakże takie, jakie oferują wszelkie firmy albowiem są najpopularniejsze wśród typujących. Zaliczyć można do nich: zakład na rezultat ostateczny (1X2 przy zdarzeniu trzytorowym, lub 12 przy zdarzeniu dwutorowym), zakład na ilość bramek w wydarzeniu (powyżej/poniżej pewnej wartości) czy handicap (klient określa czy dana zespół zwycięży np. różnicą przynajmniej 1,5 gola).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here