Jesteś nowicjuszem typerem? Z pewnością myślisz które są najpospolitsze typy zawierania zakładów na mecze a także jakie są możliwości zawierania zakładów. Ów materiał umożliwi ci zauważyć na czym polegają a także jakie istnieją pokroje zakładów.

1X2

Jest to od dawna najpopularniejsza forma zakładów oferowana przez bukmacherów. Typer typuje na zwycięstwo którejś z drużyn albo remis. Niektóre konkurencje sportowe cechują się natomiast tym, iż pojedynek nie może zakończyć się remisem np. tenis. Wówczas typ zakładu modyfikuje postać do zakładu z dwiema ewentualnościami (1 albo 2) i możliwe są wtedy dwa rezultaty – wygrana jednego bądź drugiego zawodnika lub teamu. Warto jednocześnie przy sposobności powiedzieć o tym, że dużo bookmakerów oferuje początkowy darmowy kupon jeżeli klient stawia na zdarzenie z trzema potencjalnymi skutkami. Wtenczas typer może umieścić typ natomiast jeśli okaże się on przegrany, bukmacher odda wszelką kwotę zakładu na konto gracza.

Graj w zakładach bukmacherskich Fortuna
Konto możesz założyć na eFortuna.pl

Over/Under

Po polsku zakład ten wyznaczany jest jako powyżej/poniżej natomiast reguluje on zakład klienta, który wybiera czy w konkretnym spotkaniu, bądź w wybranej jego części padnie więcej czy poniżej pewnej ilości goli. Dobierając więc zdarzenie sportowe korzysta się od firmy bukmacherskiej opcję wyboru progu np. w futbolu 1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd. Użytkownik typując wydarzenie wybiera jedną spośród proponowanych możliwości – czy będzie powyżej (over) czy poniżej (under) oznaczonej liczbie bramek. Tak jak już nadmieniliśmy, zakład ten może dotyczyć całego wymiaru czasowego (np. w piłce nożnej 90minut + dodatkowy etap gry) a również na 1. część lub drugą połowę. W siatkówce dodatkowe jest zawieranie zakładu powyżej/poniżej (over/under) oznaczonej liczby setów oraz także punktów w całym meczu albo jakimś secie. Obok progów „połówkowych”, w ofertach bukmacherów powszechnie odszukać można całkowite liczby np. powyżej/poniżej 3 goli. Wówczas stawiając np. powyżej 3 goli – jeżeli będą 4 bramki użytkownik zwycięża, jeśli będą 3 gole, kwota zakładu zostaje zwrócona dla typera Jeżeli nie chcesz ryzykować swoich pieniędzy już na wstępie gry, warto zapoznać się z jednym z serwisów która pokazuje wszelkie bonusy bukmacherskie, dzięki którym będziesz mógł typować bez zagrożenia, odebrać darmowe pieniądze na indywidualny pierwszy kupon lub podwojenie początkowego wkładu.

Handicap

Jest to także niesamowicie znany rodzaj zakładu, w którym bookmakerzy „dodają” lub „odejmują” przed rozpoczęciem spotkania którejś z ekip określoną ilość goli. Bramki te na zakończenie wydarzenia uwzględniane są do końcowego rozstrzygnięcia. Przykładowo: rozgrywany jest mecz Real Madryt – Betis Sewilla. Typer typuje Handicap -3.5 na Real. Ostatecznie wydarzenie kończy się wygraną Królewskich 4:0 – typ więc jest zwycięski, ponieważ zespół z Madrytu wygrała z rywalami, różnicą bramek powyżej 3.5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here